O mnie

O

Nazywam się Patryk Kozioł i przez cały swój system kształcenia byłem określany jako zdolny, ale leniwy… czy przez to żyło mi się gorzej? Śmiem twierdzić, że wręcz przeciwnie :). Dzięki wrodzonemu lenistwu zawsze znajdowałem sposoby, żeby zrobić coś skomplikowanego w sposób jak najprostszy, a wymagało to kreatywności i sprytu! Wszystko po to, żeby tylko zbytnio się nie zmęczyć…

„Do najtrudniejszego zadania wybrałbym kogoś leniwego. On zawsze znajdzie najprostszy sposób, żeby to zrobić”
Bill Gates

I tak mi zostało do dziś. Prowadzę firmy, które wyróżniają się jakością (98% Klientów uznaje je za godne polecenia). Nadal szukam rozwiązań prostych i efektywnych. Jak widzisz, bycie leniwym nie zawsze wiąże się z brakiem jakości czy bylejakością, o ile oczywiście rozpatrujemy sytuację, w której Ci się chce :).

Jestem praktykiem biznesu, od roku 2007 prowadzę różne przedsięwzięcia, z różnym skutkiem. Nie zliczę, ile razy poniosłem porażkę w tej sferze, ale próbowałem dalej i to chyba jest klucz do sukcesu. Cel i wytrwałość, bo biznes w większości przypadków to nie sprint, a maraton.

Przez te wszystkie lata moje firmy obracały się głównie w obszarze IT oraz na rynku nieruchomości. W 2010 roku zostałem współzałożycielem jednego z pierwszych biur coworkingowych w Polsce pod marką Copoint, które funkcjonuje do dziś. W międzyczasie prowadziłem agencję interaktywną, gdzie pracowałem z największymi markami w kraju takimi jak Nestlé Polska S.A., Pol-Mot Holding S.A., Interia.pl czy Nestlé Waters Direct, ale praca dla molochów jest wymagająca i niezbyt fajna więc postanowiłem pójść w inną stronę.

Obecnie w ramach mojej firmy prowadzę kilka marek:

Opiekun Bloga – technologiczna marka dedykowana twórcom internetowym
madhosting.pl – firma hostingowa dla profesjonalistów
OB Shop – gotowe sklepy internetowe z pełnym wsparciem
OB Course – system do tworzenie kursów online

W ramach powyższych projektów obsługujemy ponad 2000 Klientów.

Interesuję się także inwestycjami różnego rodzaju, począwszy od klasycznych akcji, poprzez nieco bardziej egzotyczne kryptowaluty, na ciekawych firmach z branż wszelkich kończąc. Może zrobimy coś razem ;)?

Mam nadzieje, że ten blog będzie dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś własnego, nawet jeśli wydaje Ci się, że zwyczajnie jesteś na to zbyt leniwy.

Sprawdź mój profil na LinkedIn.

.