O mnie

O

Nazywam się Patryk Kozioł i przez cały swój system kształcenia byłem określany jako zdolny, ale leniwy… czy przez to żyło mi się gorzej? Śmiem twierdzić, że wręcz przeciwnie :). Dzięki wrodzonemu lenistwu zawsze znajdowałem sposoby, żeby zrobić coś skomplikowanego w sposób jak najprostszy, a wymagało to kreatywności i sprytu! Wszystko po to, żeby tylko zbytnio się nie zmęczyć…

“Do najtrudniejszego zadania wybrałbym kogoś leniwego. On zawsze znajdzie najprostszy sposób, żeby to zrobić”
Bill Gates

I tak mi zostało do dziś. Prowadzę firmy, które wyróżniają się jakością (98% Klientów uznaje je za godne polecenia). Nadal szukam rozwiązań prostych i efektywnych. Jak widzisz, bycie leniwym nie zawsze wiąże się z brakiem jakości czy bylejakością, o ile oczywiście rozpatrujemy sytuację, w której Ci się chce :).

Jestem praktykiem biznesu, od roku 2007 prowadzę różne przedsięwzięcia, z różnym skutkiem. Nie zliczę, ile razy poniosłem porażkę w tej sferze, ale próbowałem dalej i to chyba jest klucz do sukcesu. Cel i wytrwałość, bo biznes w większości przypadków nie sprint, a maraton.

Przez te wszystkie lata moje firmy obracały się głównie w obszarze IT oraz na rynku nieruchomości. W 2010 roku zostałem współzałożycielem jednego z pierwszych biur coworkingowych w Polsce pod marką Copoint, które funkcjonuje do dziś. W międzyczasie prowadziłem agencję interaktywną, gdzie pracowałem z największymi markami w kraju takimi jak Nestlé Polska S.A., Pol-Mot Holding S.A., Interia.pl czy Nestlé Waters Direct, ale praca dla molochów jest wymagająca i niezbyt fajna więc postanowiłem pójść w inną stronę.

Obecnie w ramach mojej firmy prowadzę kilka marek:

OpiekunBloga – pierwsza w Polsce marka technologiczna dedykowana blogerom, gdzie obsługujemy blisko 1500 stałych Klientów
OB Shop – gotowe sklepy internetowe z pełnym wsparciem
madhosting.pl – firma hostingowa dla profesjonalistów
chmurawspomnien.pl – bezpieczna chmura dla plików

Firmy te generują blisko milion złotych przychodu rocznie. Do tego inwestuję w nieruchomości oraz ciekawe projekty, ale o tym dowiedziecie się z wpisów.

Mam nadzieje, że ten blog będzie dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś własnego, nawet jeśli wydaje Ci się, że zwyczajnie jesteś na to zbyt leniwy.

Sprawdź mój profil na LinkedIn.

Formularz kontaktowy.